BRRip La Haine - Protesto (1995) [Criterion Collection] BRRip 720p Dual x264-HSRG

Heisenberg

Administrator
Yönetici

Protesto (La Haine) Mathieu Kassovitz'in 1995 yılında çektiği Fransız filmi. Film, Paris'in gettolarında yaşayan biri pied-noir (Said), biri yahudi (Vinz), biri ise siyahi (Hubert) üç arkadaşın hikâyesini konu alarak, Fransa'da gettolarda yaşayan gençlerin hayatından bir kesit sunmaktadır.

Tamamı siyah beyaz çekilen filmde Yahudi Vinz, siyahi Hubert ve Arap Said Paris'in varoşlarında yaşayan üç gençtir. Arap asıllı Abdel polisin saldırısına uğrayınca varoşlarda tansiyon yükselmeye başlar. Bu arada Vinz bir polisin düşürdüğü silahı bulur. Genç adam, Abdel'in intikamını almaya kararlıdır.

Kassovitz'in filmi ırkçılığa ve sosyal sınıf farklılıklarına yaptığı göndermeler nedeniyle hem Fransa'da hem de dünyada oldukça ses getirmiştir. Film, siyah-beyaz çekilmiş olmasının yanı sıra müzikleriyle ve görece kısa olması gibi özellikleri nedeniyle vurucu bir atmosfer sunuyor.

PHP:
General           : La.Haine.1995.CC.BRRip.720p.Dual.x264.HSRG.mkv
Format            : Matroska at 3 269 kb/s
Length            : 2.23 GiB for 1 s 37dk 50s 944 ms

Video #0          : AVC at 2 500 kb/s
Aspect            : 1280 x 694 (1.844) at 23.976 fps

Audio #0          : AC-3 at 384 kb/s
Infos             : 6 kanal, 48.0 kHz
Language          : fr

Audio #1          : AC-3 at 384 kb/s
Infos             : 6 kanal, 48.0 kHz
Language          : tr @DVD

Text #0           : UTF-8
Language          : tr (x2)

Source            : La Haine 1995 720p CC BluRay DD5.1 x264-EbP
Program           : RipBot264 v.1.25.1
RIP & UP          : Heisenberg
Gizli içerik
Linkleri görebilmek için tepki vermelisiniz.

VolkanDogan35

Active member
bu filmi yanlışlıkla izlemiştim çok eskiden yani yıllar yıllar önce bir türk sitesinden hangi filmdi hatırlamıyorum indirmiştim için den bu film çıkmıştı baktım yanlış film çıktı bir bakayım bu da ne diye iyikide yanlış film çıkmış bu filmi izlemiştim filme bir ayna sahnesi var görülmeye değer... @Heisenberg eline emeğine sağlık

Oktay92

Member
''Sinema hiçbir şeyi değiştiremez; ama insanların birçok şeyi anlamalarını sağlar. Dünyayı değiştirecek olan şey filmler değil, o filmleri izleyen insanlardır - Amatör (Kieslowski, 1979)'' Bizde Bu Filmde anlamaya çalışacağız. Teşekkürler.