WEBRip The Trials of Muhammad Ali - Muhammed Ali Davası (2013) WEBRip 720p Dual x264-HSRG

Heisenberg

Administrator
Yönetici

Film Ali’nin hayat boyu devam eden ruhani değişim yolculuğunu ve belki de en zor savaşı olan, inanç ve vicdan için şöhret ve zenginlikten feragat ederek Vietnam sırasında askere gitmeyi reddetmesi yüzünden çarpıldığı beş yıllık hapis cezasının iptali için verdiği mücadeleyi anlatan bir belgesel. Dünyanın en çok tanınan yüzü olmadan önce Cassius Clay, Muhammed Ali olur ve kendini ırk, din ve savaşla ilgili fikir çatışmalarında hedef gösterilirken bulur.

1964 yılında 22 yaşındayken Olimpiyat altın madalya sahibi bir boksörken ilk ağır sıklet şampiyonluğunu kazandığında, “Ben dünyayı salladım” diye bağırır. Ancak gerçekte dünyayı sallamaya daha yeni başlamıştır. Kısa bir süre sonra artık İslam Dünyası’na ait bir Müslüman olduğunu ilan eder ve yeni bir isim alır; Muhammed Ali. Vietnam Savaşına katılmak üzere askere alındığında karşı koyuşunu şu sözlerle ifade eder: “Hayır, dünya üzerinde köle efendisi beyazların, siyahi halk üzerindeki hakimiyetini devam ettirmek için 10.000 mil uzağa gitmeyeceğim.”

PHP:
General           : The.Trials.of.Muhammad.Ali.2013.WEBRip.720p.Dual.x264.HSRG.mkv
Format            : Matroska at 2 885 kb/s
Length            : 1.86 GiB for 1 s 32dk 28s 192 ms

Video #0          : AVC at 2 500 kb/s
Aspect            : 1280 x 720 (1.778) at 25.000 fps

Audio #0          : AC-3 at 192 kb/s
Infos             : 2 kanal, 48.0 kHz
Language          : en

Audio #1          : AC-3 at 192 kb/s
Infos             : 2 kanal, 48.0 kHz
Language          : tr @WEB

Text #0           : UTF-8
Language          : tr

Source            : The Trials of Muhammad Ali (2013) 1080p VTV WEB-DL Dual x264-TURG
Program           : RipBot264 v.1.25.1
RIP & UP          : Heisenberg
Gizli içerik
Linkleri görebilmek için tepki vermelisiniz.

Oktay92

Member
İnandığı dava adına cesurca mücadele eden. Savaş karşıtlığı ve Irksal farklılıklar için verdiği mücadele için Efsane birisidir. Değerli bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık.

VolkanDogan35

Member
Kelebek gibi Uçarım Arı gibi Sokarım...

not : gerçek hayattaki kahramanları seviyorum her ne kadar marvel ve dc karakterleri dünya'da inanılmaz bir popülerlik yakalasa 'da benim için gandhi ve muhammed ali gibi gerçek kahramanların hikayeleri daha ilgi çekici...

Heisenberg

Administrator
Yönetici
İnandığı dava adına cesurca mücadele eden. Savaş karşıtlığı ve Irksal farklılıklar için verdiği mücadele için Efsane birisidir. Değerli bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık.
Kelebek gibi Uçarım Arı gibi Sokarım...

not : gerçek hayattaki kahramanları seviyorum her ne kadar marvel ve dc karakterleri dünya'da inanılmaz bir popülerlik yakalasa 'da benim için gandhi ve muhammed ali gibi gerçek kahramanların hikayeleri daha ilgi çekici...
Bu belgesel biraz daha negatif bir anlatıma sahip.
Benim favorim budur:

When We Were Kings - Kelebek Gibi Uçar Arı Gibi Sokarım (1996) [Criterion Collection] BDRip 1080p TRSub x264-HSRG