BRRip Hudutların Kanunu - Law of the Border (1966) [Criterion Collection] BRRip 720p x264-HSRG

Heisenberg

Administrator
Yönetici

Sınırda kaçakçılık yapan Hıdır, ektiği toprak çoraksa ve sürdüğü tarla kumsa yapabileceği tek işi yapmaktadır. Karşı taraftan buraya koyun gibi hayvanları kaçırarak hayatını kazanmaya çalışan Hıdır ve Hıdır'ın köyü, askerin gözünde bir suçludan başka bir şey değildir. Toprak ağalarının gözünde ise kullanılıp kenara atılabilecek bir araçtır sadece Hıdır. Çapraz ateş altında kalan Hıdır, yaşamak için kendi alanını açmaya çalışır. Bunu da temizlediği mayın bölgelerinde yapmaya çalışır.

Lütfi Akad'ın ilk toplumsal gerçekçi filmlerinden biri olan Hudutların Kanunu, Yılmaz Güney'in eserinden sinemaya uyarlanmış ve başrolünü de Yılmaz Güney'in oynadığı bir film olmuştur.
2011 Cannes Film Festivali'nde Martin Scorsese önderliğindeki Dünya Sinema Vakfı tarafından renove ettirilerek yeniden izleyiciyle buluşturulan Hudutların Kanunu, Türkiye Sinema Tarihinin en önemli filmlerinden biri olarak yerini almıştır.

PHP:
General           : Hudutların.Kanunu.1966.CC.BRRip.720p.x264.HSRG.mkv
Format            : Matroska at 2 693 kb/s
Length            : 1.45 GiB for 1 s 16dk 56s 192 ms

Video #0          : AVC at 2 500 kb/s
Aspect            : 988 x 720 (1.372) at 23.976 fps

Audio #0          : AC-3 at 192 kb/s
Infos             : 1 kanal, 48.0 kHz
Language          : tr

Source            : Law of the Border 1966 720p CC BluRay DD1.0 x264-SUMMERX
Program           : RipBot264 v.1.24.0
RIP & UP          : Heisenberg
Gizli içerik
Linkleri görebilmek için butonları kullanmalısınız. Yorum kısmı kişisel katkılar içindir.

VolkanDogan35

Active member
güzel ülkemiz tarafından değil de yabancı ülkeler tarafından restore edilip sesleri tekrar elden geçilmiş olması ülkemizin bir ayıbı neyse filme gelelim yıllar önce kesik bir versiyonunu izlemiştim VHS den bluray çıktığını duymuştum ama rip bir türlü bulamamıştım @Heisenberg rip için ayrıca film için ayrıca teşekkürler...

Heisenberg

Administrator
Yönetici
güzel ülkemiz tarafından değil de yabancı ülkeler tarafından restore edilip sesleri tekrar elden geçilmiş olması ülkemizin bir ayıbı neyse filme gelelim yıllar önce kesik bir versiyonunu izlemiştim VHS den bluray çıktığını duymuştum ama rip bir türlü bulamamıştım @Heisenberg rip için ayrıca film için ayrıca teşekkürler...
Filmin tüm kopyaları 12 Eylül darbesinde imha edilmiş. Filme yeniden ulaşma ve Restorasyon yapımcının kızı sayesinde olmuş.
Ancak o kopya da çok problemli. Criterion'un filmin başında da açıkladığı üzere şu an ulaşılabilecek en iyi görüntü bu.
Ama maalesef ekran titremesi, siyah film izleri falan mevcut. 12 Eylül kafasının izleri ne yazık ki her yerde.