BRRip Titanic (1997) [Open Matte] BRRip 1080p Dual (x2) x264-HSRG

Heisenberg

Administrator
Yönetici

Dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen, Titanik faciasını anlatan görkemli bir film...
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. 'Titanic' adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu 'Düşler Gemisi' nin yolcuları arasında Avrupa'da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika'ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır.
İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912'de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.
James Cameron'un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi 'Titanic', bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip.
Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve 'En İyi Film' dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur'un 11 ödüllük rekorunuda egale etmiş oldu.
Efsanevi film 15 yıl sonra 3D teknolojisi ile 6 Nisan 2012'de yeniden sinemalara döndü.

PHP:
General           : Titanic.1997.Open.Matte.BRRip.1080p.Dual.x2.x264.HSRG.mkv
Format            : Matroska at 4 120 kb/s
Length            : 5.61 GiB for 3 s 14dk 54s 752 ms

Video #0          : AVC at 3 000 kb/s
Aspect            : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0          : AC-3 at 448 kb/s
Infos             : 6 kanal, 48.0 kHz
Language          : en

Audio #1          : AC-3 at 448 kb/s
Infos             : 6 kanal, 48.0 kHz
Language          : tr @BD

Audio #2          : AC-3 at 224 kb/s
Infos             : 2 kanal, 48.0 kHz
Language          : tr @TV

Text #0           : UTF-8
Language          : tr

Source            : Titanic 1997 1080p Open Matte BluRay DTS x264-CHD
Program           : RipBot264
RIP & UP          : Heisenberg
Gizli içerik
Linkleri görebilmek için butonları kullanmalısınız. Yorum kısmı kişisel katkılar içindir.
Açık mat, geniş ekran teatral yayın için film projektöründeki film çerçevesinin üst ve altını matlaştırmayı ve daha sonra tam ekran ev video yayımı için filmi mat olmadan taramayı içeren bir çekim tekniğidir.

Oktay92

Active member
James Cameron bence Sinemanın efsane yönetmenlerinden biri. Adam eline aldığı her Filmi Şaheser yapıyor.. Film baştan sona kendini izletiyor. Leonardo DiCaprio, Kate Winslet ikilisi ise şahane bir iş çıkartıyor. Tabi yine kötü adam seçimi de çok iyi ve efsane olmuş. Billy Zane yi de takdir etmeden geçilmez..

"Kötü adam ne kadar başarılıysa film de o kadar başarılıdır. Bu en önemli kuraldır." Alfred Hitchcock

Teşekkürler elinize emeğinize sağlık.

tuneman

New member
@Heisenberg usta, Paylaşım için çok teşekkür ederim.

Bu filmin open matte 60fps olanını daha once indirip sesi filme gömmüştüm.60fps+open matte(27.1gb) 1997 yapımı eski bir filmde bile harika iş çıkarıyor.
18

Heisenberg

Administrator
Yönetici
open matte(27.1gb)
İşte biz burada biraz daha makul boyutlu sunuyoruz. Normalde 3-4 GB bandında dolaşır çalışmalarımız. Ama bu sunumun boyutu, filmin uzun süresi ve dublaj seçenekleri yüzünden 5GB'yi aştı.
Daha elimdeki dublajları eklesem belki 6GB'yi de aşacaktı ama o kadar da olmasın dedik.
mHD, hem arşiv açısından hem de izleme yöntemleri açısından pratik oluyor.

Bir de yanlış anlama ama, sözüm meclisten dışarı; bu 'aman aktörün yüzündeki tüylere kadar göreyim' kafası, bir nevi 'frame fetişizmi' falan bana biraz saçma geliyor. Kimse TV'yi bu kadar yakından izlemez.😁

Kaldı ki depolama imkanlarının sınırlı olduğu bir ortamda bazen 3GB bile fazla olabiliyor. Birkaç film arşivlesek ne ala 50'şer GB'den koyalım ama öyle değil; 1TB HDD benim yöntemimle bile ancak 300 film falan alıyor.
Bu durumda bile minimum 1000 film izleyen, seven, arşivleyen birisi 4TB HDD'ye ihtiyaç duyar.
Ben artık HDD yetiştiremiyorum. Belki 10bini geçti film sayısı sadece Top1000 filmimi yanımda tutuyorum; gerisi sağda solda; bulutta, drive da vs.

Daha dizi konusuna hiç girmedim bile
IMDBTop250 TV'nin yaklaşık yüzde %5-10'u şuan PC de elimin altında: 350GB. Bütün bir diski işgal ediyorlar. 😆

tuneman

New member
@Heisenberg ustam,

Kesinlikle ama kesinlikle haklısınız!
Ben filmlerin içeriğine,hikayesine ve kurgusuna onem verenlerdenim.Bunun yanında;
20tb gecti arşiv.Sığdıracak yer kalmadı ama artık trişka filmleri izleyip hiç arşivlemiyorum ve kült olanları evrene salamıyorum :)
Evde sırf görüntü merakımdan dolayı 65" full led fald panel kullanıyorum.

Yalnız ripleme konusu biraz kafamı kurcalıyor. Birçok rip yapan ekip var(kralimarko,framestor,FGT,MOOVEE,etc,) ama sweaty ballz(swtyblz) nasıl bir geometri tekniği ve rip tekniği kullanıyorsa apayrı güzel(daha düşük boyut ama daha kaliteli)
Çok uzattım kusura bakmayın :(

mhtozk

Well-known member
Benim 10TB Civarında 1080p BluRay Film arşivim vardı. Tabi her filmi arşivlemedim özellikle tam bu benim tekrar izleyeceğim dediğim Klas Filmlerdi. Yer kalmayınca bende elimdeki arşivi 1080p HEVC ( 4000 kb/s Bit üstü ) yapmaya başladım. Çoğunluğu Tigole, TombDoc, Silence, Qman, PSA, ViiR Ripleri ile değiştirdim. Şimdilik HDD sorununu bu şekilde geçici çözdüm. İmkanım olsa @Heisenberg üstadın paylaştığı BDRemux ları da kaçırmam. Anladığım kadarı ile hepimizin ortak özelliği kur nedeni ile HDD sorunu.

Heisenberg

Administrator
Yönetici
Yalnız ripleme konusu biraz kafamı kurcalıyor. Birçok rip yapan ekip var(kralimarko,framestor,FGT,MOOVEE,etc,) ama sweaty ballz(swtyblz) nasıl bir geometri tekniği ve rip tekniği kullanıyorsa apayrı güzel(daha düşük boyut ama daha kaliteli)
Bunlar (KRaLiMaRKo, FraMeSToR, EPSiLON vs.) daha çok mux grubu, yani Remux yaparlar. Bu da sadece Blu-ray Disc'den video ve orijinal audio dosyalarını çıkarıp işlemeden birleştirmek anlamına gelir. Bazen audio dosyasını veya chapters dosyasını düzenlerler. LPCM to DTS falan.
Bir de sunum genele yönelik olsun diye olabildiğince çeşitli sup uzantılı altyazı eklerler.
Kısacası bir BD 45-50GB ise farklı dilde dublajlar falan düştükten sonra 35-40GB'lik bir Blu-ray Remux oluşur.
Yani direk BD'nin boyutu hafifletilmiş aynı kaliteli hali.

RIP olayı ise tamamen farklı; görüntünün yeniden boyutlandırılması gerekir. Siyah bantlar kesilmeli.
Asgari bir bitrate veya boyut belirlenmeli, gerekli profil ayarları yapılıp boyutu düşürülmeli.

Biz burada MUX gruplarının da RIP gruplarının da yaptığını yapıp dual olarak paylaşmaya çalışıyoruz.

Heisenberg

Administrator
Yönetici
üyelikten ayrılmak istiyorum turbobit var diye üye oldum filmleri indiremiyorum maalesef
Güzel ülkem her renk ve çeşitten insan var işte.
Kimisi de kırık link sever. Bu talep daha önce DivxD'de karşıma çıkmıştı.
Mega link ve/veya cloud link kullanılan yerde ancak turbobit pazarlama yönetimi turbobit link ister. 😆
Bizim turbobit linki kullanmama nedenimize gelirsek; linklerinin 15 günlük olmasıdır.
Burası size 15 günlük bir site gibi mi gözüktü..!

Linke erişebilmeniz için lütfen kayıt olunuz. Giriş yap veya üye ol.

Kod:
https://turb.cc/download/folder/2301106
Dipnot: TR Forum 101: Üyeliğe giriş yapmazsanız; zaten belli bir süre sonra silinir.

burak55

New member
Bizim turbobit linki kullanmama nedenimize gelirsek; linklerinin 15 günlük olmasıdır.
öncelikle aydınlattığınız için teşekkür ederim 15 günde silindiğini bilmiyordum ben filmleri dışarıda indirttiğim için turbobit yoluyla indiriliyordu o yüzden bu yazıyı yazmıştım kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemedim